دریافت{تئوری های اقتصادی کلاسیک و نئوکلاسیک}

تئوری های اقتصادی کلاسیک و نئوکلاسیک|ایی کِی/دریافت/50675801|ekn50308974|
این فایل درباره ی تئوری های اقتصادی کلاسیک و نئوکلاسیک می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

حجم فایل : 3.2 MB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 40
بنام خدا مقدمه تعریف علم اقتصاد :
دو قرن و اندی از عمر علم اقتصاد می گذرد ولی به دلیل پیچیدگی موضوعی ،ماهیت تکاملی و گستردگی قلمرو این علم ارائه تعریف همه جانبه و ناظر بر تمامی جوانب این رشته کاری دشوار و حتی غیر ممکن است . با این همه تعاریف زیر بیش از سایرین شهرت و مقبولیت یافته است :
الف) اقتصاد علمی است که رفتار انسانها را به صورت رابطه ای میان خواسته ها و منابع کمیاب با کاربردهای مختلف مطالعه می کند.
ب) علم اقتصاد عبارت است از مطالعه این که جوامع چگونه تصمیم می گیرند که با استفاده از منابع محدود و کمیاب چه کالایی با چه روشی و برای چه کسی تولید کنند.
ج) اقتصاد علمی است که چگونگی تصمیم گیری جامعه درباره تخصیص منابع کمیاب برای تولید کالا و خدمات جهت ارضا خواسته های نامحدود را بررسی می کند.
د) اقتصاد عبارت است از شناخت ، ارزیابی و انتخاب روش هایی که بشر برای تولید و توزیع کالا و خدمات از منابع محدود به منظور مصرف به کار می برد .
موضوع علم اقتصاد:

موضوع علم اقتصاد رفتار انسانها و جوامع است . البته در اقتصاد رفتارهای اقتصادی جوامع مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار می گیرد .یعنی رفتار آن ها در ارتباط با تولید ،مصرف ،پس انداز و ... مورد بررسی قرار می گیرد. هدف و اهمیت علم اقتصاد:

هدف علم اقتصاد ، تبیین و تحلیل و پیش بینی رفتار پدیده ها ،واحدها و متغیرهای اقتصادی است .هدف غایی این علم بررسی وضع موجود ،شناسایی و برنامه ریزی برای رسیدن به وضع مطلوب برای بهبود شرایط زندگی انسانهاست. شاخه های علم اقتصاد اقتصاد کلان : رفتار و عملکرد عمومی و کلی اقتصاد مانند سرمایه گذاری کل ، مصرف کل و اشتغال کلی را بررسی می کند .
اقتصاد خرد : رفتار واحدهای اقتصادی مانند بازار ، بنگاه ها و خانوارهارا مطالعه و تحلیل می کند .
بین الملل : تحلیل داد و ستدها و مبادلات بین المللی به دو دسته تجارت بین الملل و مالیه بین الملل تقسیم می شود .
اقتصاد سنجی : تحلیل کمی پدیده ها ی اقتصادی با استفاده از ریاضیات ، روش های آزمون و استنباط آماری داده ها و اطلاعات اقتصادی.
اقتصاد توسعه : چگونگی افزایش و ارتقای سطح کمی و کیفی زندگی انسانها در کشورهای توسعه نیافته. تاریخچه علم اقتصاد نخستین اندیشه ها و تحلیل های اقتصادی در آثار علمی متفکران یونان باستان به چشم می خورد . در طول قرون وسطی که انحطاط و رکود بر جهان غرب مستولی بوده است ، در جهان اسلام دانشمندانی مثل فارابی ، ابن مسکویه ، ابن رشد ، ابن سینا ، جلال الدین دوانی ، ابن خلدون و ... با طرح نظریات ناب و نو آورانه در دانش اقتصاد افقهای تازه گشودند. مروری کلی بر مکاتب اقتصادی از آغاز در ادامه تعدادی از مکاتب اقتصادی مانند مرکانتیلیسم ، فزیوکراسی ، کلاسیک، مارکسیسم ، نئو کلاسیک و کینزی را بطور اجمالی بررسی می کنیم : 1)Mercantilism
2) Physi...مطالب دیگر:
📂پاورپوینت تکنیک های مواجهه مطلوب با تعارض ها از نگاه ویلیام گلاسر📂تحقیق آموزش هندبال📂پاورپوینت بررسی چالش هاي مديريت در برنامه ريزي پروژه هاي اجرايي📂پاورپوینت حسابداری بودجه ای (همراه با مثال های تشریحی)📂پاورپوینت همسرآزاری📂پاورپوینت پرخوری عصبی (بولیمیا)📂پاورپوینت جامعه شناسي عمومي📂پاورپوینت نظام مشاركت و حلقه هاي كنترل كيفيت (QCC)📂پاورپوینت بررسی نقش مدیریت و رهبري در برنامه‌ هاي تحول سازماني📂تحقیق و پاورپوینت استاندارد حسابداري شماره 1 (نحوه ارائه صورت هاي مالي)📂تحقیق و پاورپوینت استاندارد حسابداري شماره 2 (صورت جريان وجوه نقد)📂پاورپوینت و تحقیق استاندارد حسابداري شماره 3 (درآمد عملياتي)📂تحقیق و پاورپوینت استاندارد حسابداري شماره 4 (حسابداري ذخایر، بدهی های احتمالی و دارایی های احتمالی)📂تحقیق و پاورپوینت استاندارد حسابداري شماره 5 (حسابداري رويدادهاي بعد از تاريخ ترازنامه)📂تحقیق و پاورپوینت استاندارد حسابداري شماره 6 (گزارش عملکرد مالي)📂تحقیق و پاورپوینت استاندارد حسابداري شماره 8 (حسابداري موجودي مواد و کالا)📂تحقیق و پاورپوینت استاندارد حسابداري شماره 9 (حسابداري پيمان هاي بلندمدت)📂تحقیق و پاورپوینت استاندارد حسابداري شماره 10 (حسابداري کمک هاي بلاعوض دولت)📂تحقیق و پاورپوینت استاندارد حسابداري شماره 11 (حسابداري دارايي هاي ثابت مشهود)📂تحقیق و پاورپوینت استاندارد حسابداري شماره 12 (افشاي اطلاعات در خصوص اشخاص وابسته)📂تحقیق و پاورپوینت استاندارد حسابداري شماره 13 (حسابداري مخارج تامين مالي)📂تحقیق و پاورپوینت استاندارد حسابداري شماره 14 (نحوه ارائه صورت هاي مالي)📂تحقیق و پاورپوینت استاندارد حسابداري شماره 15 (حسابداري سرمايه گذاري ها)📂تحقیق و پاورپوینت استاندارد حسابداري شماره 16 (تسعير ارز)📂تحقیق و پاورپوینت استاندارد حسابداري شماره 17 (حسابداري دارايي هاي نامشهود)