دریافت{بنزین و بررسی توجیه اقتصادی دونرخه کردن قیمت آن}

بنزین و بررسی توجیه اقتصادی دونرخه کردن قیمت آن|ایی کِی/دریافت/30009808|ekn50308974|بنزین و بررسی توجیه اقتصادی دونرخه کردن قیمت آن
این فایل درباره ی بنزین و بررسی توجیه اقتصادی دونرخه کردن قیمت آن می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

فهرست مطالب

عنوانبنزین: بمب خاموشواردات نجات بخشمخمصه یی به نام بنزینآزمون بحرانپیشگیری بهتر از درمانبمب اجتماعیسهميه بندی بنزين در شش ماه دوم سالیک بستر و دو رویامنابع

بنزین: بمب خاموش

در حالی که دولت برای مقابله با احتمال تحريم های اقتصادی کشور در شورای امنيت سازمان ملل طرح دو نرخه کردن بنزين را به مجلس داد، گزارش هائی را که ده سال قبل وزارت اطلاعات در مورد احتمال شورش و ناآرامی های شهری در صورت گرانی بنزين تهيه کرده بود بار ديگر به شورای عالی امنيت ملی فرستاده شد. اين گزارش ها در زمان دولت هاشمی و به دنبال ناآرامی های اسلام شهر تهيه شده بود که به دنبال خود باعث شد دولت از حذف يارانه مواد سوختی منصرف شود.

گزارش های تهران حاکی است که در هفته جاری دو جلسه با حضور مقامات اطلاعاتی و دبيرخانه شورای عالی امنيت ملی به بررسی اين موضوع اختصاص داشت و به همين جهت به نمايندگان مجلس توصيه شد که از مخالفت با طرح دو نرخه کردن بنزين خودداری کنند.

به گفته يک جامعه شناس سياسی، مديران جمهوری اسلامی در حالی که پرونده هسته ای ايران روزهای مبهم و سختی را طی می کند، تشخيص داده اند که در صورت اعمال تحريم های اقتصادی، قطع واردات بنزين، مهم ترين و اثرگزارترين بخش خواهد بود که در پی آشفتگی و ناآرامی به وجود خواهد آورد.

اول هفته با رای 171 نماینده آبادگر هوادار دولت در مجلس یک فوریت لایحه ای تصویب شد که مطابق روند اين سال ها به دولت اجازه می داد تا یک و نيم میلیارد دلار برای تامین کسری اعتبار واردات بنزین از صندوق ذخیره ارزی برداشت کند. اما بخش دوم لايحه با اهميت ترست که به دولت اجازه می دهد برای کاهش بنزین وارداتی و منطقی کردن مصرف آن در کشور، بنزين را دو نرخه کند و با انجام تمهیدات و آماده کردن جایگاه‌های عرضه بنزین زمینه اجرای اين فکر را از اول سال آینده فراهم آورد.به اين ترتيب از نخستین روز های سال 85 بنزین و مواد سوختی با دو نرخ در کشور توزيع می شود. کاری که به گفته هشت ماه قبل اعضای جناح راست به دنبال خود موجی از گرانی و افزایش قیمت خواهد آورد. محمود احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری با شعار رفع فقر و بهبود معیشت مردم توانست توجه بخشی از توده های محروم را به خود جلب کند. حامیان راستگرای احمدی نژاد در مجلس تا پیش از یکدست شدن قدرت با تصویب طرح تثبیت قیمت ها تلاش کردند که در افکار عمومی چهره یی مردم پسند از خود ارایه کنند، در آن زمان به کارشناسان و مقامات دولتی که آن طرح را غيرقابل اجرا می گفتند انواع تهمت ها زده شد که امروز خبری از آن ها نيست.

مطالب دیگر:
📝رفتار سازمانی پیشرفته📝رفتار سازمانی📝رفتار شهروندی سازمانی📝رفتار، عوامل موثر برآن📝رفتاردرمانی📝رفتارشناسی اعتدال📝رمزگذاری كليد عمومي📝رمزنگاری📝رمزنگاري متقارن📝رنگ مورد علاقه و شخصیت شناسی📝رنگ ها📝رنگرزی📝روابط آب و خاک و گياه📝روابط بین الملل و همکارهای سیاسی اقتصادی ایران📝روابط بین الملل📝روابط بين الملل و همكاريهاي اقتصادي وسياسي📝روابط خارجی و سیاست خارجی ایران📝روابط خارجي ايران تا 57 – 1320📝روابط صنعتي📝روابط عمومی ورزشی📝روابط کار در سازمان📝روابط كار📝روّاد العلم في ايران📝روان شناسی کودک📝روان شناسي تربيتي